m

ОШ „Слободан Секулић“ саграђена је као пета по реду основна школа у Ужицу. Припадамо месној заједници Крчагово.

Норвешких интернираца 18,
31000 Ужице

+381 31 562 981 / +381 31 562 982

Top
Image Alt

Данас је 22. април – Дан планете Земље

spinning_earth_globe_25У свету се данас низом манифестација обележава Дан планете Земље, 22. април, са циљем да људе подсети у каквом се стању налази природа наше планете.
Празник посвећен планети обележава се низом манифестација широм света, како би се упозорило на опасност која прети животу на Земљи услед наглог развоја индустрије и пораста потребе за енергијом, што је довело до испуштања великих количина отровних супстанци у атмосферу и повећаног искоришћавања фосилног горива.
Тај празник се у свету обележава од 1992. године, када је на конференције УН о животној средини у Рио де Жанеиру усклађен дугорочни програм за промоцију одрживог развоја.
Ученици наше школе су укључени у велики број пројеката и као вршњачки едукатори усмеравају млађе другаре како да шире свест о чувању природе и упознају грађане с проблемима са којима се суочавају екосистеми, али и загађене урбане зоне и начин на који се може побољшати стање животне средине.